Počasí         Soutěže 2024: FCC  PP  Fatraglide  JPJ  AZ Cup  PMCR  PMRg/PMCRj  FL   Safari  TCup  PPV  RP   RD  HOP  GGP      CPS On-line     archiv »  SK  Kalendář
Obsah fóra
diskusní fórum
Právě je 27. duben 2024, 21:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 382 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 2. květen 2006, 22:40 
Offline

Registrován: 6. leden 2003, 05:51
Příspěvky: 195
Bydliště: LKKA
Pokud má někdo problémy s použitím SUA souborů v TXT formátu, přikládám CUB soubor vhodný pro SeeYou a SeeYou Mobile.
V případě SeeYou Mobile nakopírujte přiložený CUB soubor do My Documents -> mSeeYou vašeho PDA a po spuštění SeeYou Mobile nastavte cestu k tomuto souboru.


Přílohy:
CZ2006.zip [25.91 KiB]
1625 krát

_________________
Petr Koutný
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Sblížení kluzáku s A320 od CSA
PříspěvekNapsal: 18. květen 2006, 15:10 
Offline

Registrován: 25. duben 2004, 07:15
Příspěvky: 143
KK LKZZUVLP

071346 LKPRZAZP

A/ INCID

B/ CSA93D /A320/ A4670

C/ CSA

D/ NIL

E/ 060507 1306UTC

F/ UUEE - LKPR

G/ 20NM NNW A/D LKPR

H/ NIL

I/ CSA 93D NA FREQ.119.0 RUZYNE RADAR RADAROVE VEKTOROVAN

NA HDG 228 FL70 OHLASIL,ZE PRAVE MINULI VETRONE VE STEJNE

HLADINE CCA 300M LETICIHO V PROTISMERU.POSADKA POPSALA TYP

JAKO LS1 DISCUS S VYRAZNYM CERVENYM ZBARVENIM NA PRIDI A

WINGLETECH. NA OBRAZOVCE RADARU NEBYL V INKRIMINOVANEM

CASE A PROSTORU ZADNY PRIMARNI ANI SEKUNDARNI CIL. KH3

J/ NIL

K/ NIL

L/ DOTAZ NA LETISTE SAZENA /BEZ PROVOZU VETRONU/ DOTAZ NA LET.

ROUDNICE BEZ TLF KONTAKTU.

M/ MELICH PETR ASC


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. květen 2006, 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 24. duben 2003, 07:34
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha (LKLT)
Gambáč píše:
uz se nekdo snazi prevest cisla a kody prostoru i do on-line podoby..
treba se tak stane i na RLP :wink:

http://prostory.svazpg.cz/


Ještě jedna verze, včetně NOTAMů: http://notam.php5.cz/index.php


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: [b]Výluka v Čáslavi [/b]
PříspěvekNapsal: 11. červen 2006, 17:32 
Offline

Registrován: 13. únor 2006, 21:30
Příspěvky: 163
Zdravím všechny, dostal jsem následující potěšující informaci. Pro bližší sledujte NOTAMy.

Mrazik

Podle dosud platné informace bude v době od 12.6.2006 do 4.9.2006 omezena provozní doba APP a TWR Čáslav a APP a TWR budou poskytovat ATS v TMA/CTR v tomto rozsahu:

APP Čáslav:

pondělí – čtvrtek denně od 0500UTC do 2100UTC

Mimo tuto dobu TMA Čáslav zaniká a třída vzdušného prostoru D se mění na třídu E a C (dle standardního vertikálního členění tříd vzdušného prostoru)



TWR Čáslav:

pondělí – čtvrtek denně od 0500UTC do 2100UTC
pátek – neděle + svátky denně od 0500UTC do 1700UTC

Mimo tuto dobu CTR Čáslav zaniká a třída vzdušného prostoru D se mění na třídu G a E (dle standardního vertikálního členění tříd vzdušného prostoru)


O změně provozní doby APP a TWR Čáslav budou vydány NOTAMy k AIP ČR (k části ENR 2.1).


Nicméně podle neoficiální infomace by mohlo být omezení provozní doby u APP i TWR větší - od pondělka do čtvrtka denně jen od 0500UTC do 1700UTC (provoz TWR na období pátek- neděle + svátky bude podle rozsahu uvedeného výše), ale s tím, že tato doba může být NOTAMem změněna, prodloužena, ale ne déle než do 2100UTC. Změna by měla být známa na konci týdne na týden následující. Změna bude vyžadovat převydávání NOTAMu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. červen 2006, 18:16 
Offline

Registrován: 21. říjen 2004, 18:25
Příspěvky: 134
Bydliště: Všade a přece nikde
Zdarec,
udajne je na zaklade posledniho zblizeni (o neco vyse) svolan pokec provozovatelu na UCL do Prahy, muze zde nekdo pripadne poreferovat o dusledcich ? Pro pouceni pseudohrdinu (nebo debilu ?) co akorat delaji pakarnu ostatnim.
Chytnou, polit terem a vyvalet v peri, sorry, ale jsou veci co nechapu a dokud budou PT obecenstvem tolerovany a pripadni dotycni ... (podle nalady a slovniku) obdivovani, tak to pujde s GA do ... (podle nalady a slovniku) ...
A zas bude akorat UCL za ... Ale je se jim co divit ?
Pavel


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12. červen 2006, 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15. červenec 2003, 21:17
Příspěvky: 211
Bydliště: Žďár nad Sázavou + LKPI
pkoutny píše:
Pokud má někdo problémy s použitím SUA souborů v TXT formátu, přikládám CUB soubor vhodný pro SeeYou a SeeYou Mobile.
V případě SeeYou Mobile nakopírujte přiložený CUB soubor do My Documents -> mSeeYou vašeho PDA a po spuštění SeeYou Mobile nastavte cestu k tomuto souboru.


Narazil jsem na drobnou chybičku, v SeeYou Mobile se mi nezobrazí prostor LK D7 Strážiště. V cub souboru lze hlavičku a označení tohoto prostoru najít a zobrazování ostatních nebezpečných prostorů funguje správně. Můžete někdo kouknout jestli tam není nějaká chyba v syntaxi, či jiný zádrhel?
Je to nový prostor a bohužel ho máme za rohem a v oblíbené termické oblasti. :wink:


díky Martin

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12. červen 2006, 23:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 6. leden 2003, 15:34
Příspěvky: 1759
Bydliště: LKMB
Mám natažené ty OpenAir texťáky a tento prostor se mi zobrazuje - zrovna včera mě to vyřvalo cestou k mraku, kterej byl samo přesně v něm.

_________________
David Zapletal, AKMB


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. červen 2006, 18:24 
Offline

Registrován: 6. leden 2003, 05:51
Příspěvky: 195
Bydliště: LKKA
Martin Křižovič píše:
pkoutny píše:
Pokud má někdo problémy s použitím SUA souborů v TXT formátu, přikládám CUB soubor vhodný pro SeeYou a SeeYou Mobile.
V případě SeeYou Mobile nakopírujte přiložený CUB soubor do My Documents -> mSeeYou vašeho PDA a po spuštění SeeYou Mobile nastavte cestu k tomuto souboru.


Narazil jsem na drobnou chybičku, v SeeYou Mobile se mi nezobrazí prostor LK D7 Strážiště. V cub souboru lze hlavičku a označení tohoto prostoru najít a zobrazování ostatních nebezpečných prostorů funguje správně. Můžete někdo kouknout jestli tam není nějaká chyba v syntaxi, či jiný zádrhel?
Je to nový prostor a bohužel ho máme za rohem a v oblíbené termické oblasti. :wink:
díky Martin


Testoval jsem CZ2006.CUB jak v SeeYou, tak v SeeYou mobile. Prostor D7 Strážiště se mi zobrazuje korektně v obou případech.

_________________
Petr Koutný


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: D7
PříspěvekNapsal: 14. červen 2006, 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15. červenec 2003, 21:17
Příspěvky: 211
Bydliště: Žďár nad Sázavou + LKPI
Díky za prověření. Nevím kde byla chyba, na radu Pupa jsem to aktualizoval přes SeeYou z PC a prostor se mi již v SeeYouMob zobrazuje správně.
Stejně tak když jsem znovu nahrál .cub do iPaq a nastavil na něj cestu.

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 09:49 
Offline
Vice Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30. prosinec 2002, 11:15
Příspěvky: 1249
Bydliště: LKHD
Martin Křižovič píše:

Narazil jsem na drobnou chybičku, v SeeYou Mobile se mi nezobrazí prostor LK D7 Strážiště. V cub souboru lze hlavičku a označení tohoto prostoru najít a zobrazování ostatních nebezpečných prostorů funguje správně. Můžete někdo kouknout jestli tam není nějaká chyba v syntaxi, či jiný zádrhel?
Je to nový prostor a bohužel ho máme za rohem a v oblíbené termické oblasti. :wink:


díky Martin


nejsem si jistej jestli to chapu dobre, ale do "D"ckovych prostoru muzu beztrestne vstoupit kdykoliv se mi zachce, nebo to tak neni ?

taky ho totiz mame za rohem :)

_________________
Radek Zima, LKHD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: LK Dx
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15. červenec 2003, 21:17
Příspěvky: 211
Bydliště: Žďár nad Sázavou + LKPI
Včera jsem se na ten "náš" D7 u Ralska pro jistotu přeptával když jsem volal na oblast jestli létají Vodochody.
Tyto prostory jsou aktivovány permanentně ve vyhlášených časech a samozřejmě v tuto dobu se tam nesmí. D7 např. od 6 do 14 UTC ve všední dny.

Vše dle AIP
viz. poznámka v http://aup.rlp.cz/data/aup_15062006.htm

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: LK Dx
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 10:46 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 23. prosinec 2002, 19:24
Příspěvky: 1654
Martin Křižovič píše:
Včera jsem se na ten "náš" D7 u Ralska pro jistotu přeptával když jsem volal na oblast jestli létají Vodochody.
Tyto prostory jsou aktivovány permanentně ve vyhlášených časech a samozřejmě v tuto dobu se tam nesmí. D7 např. od 6 do 14 UTC ve všední dny.

Vše dle AIP
viz. poznámka v http://aup.rlp.cz/data/aup_15062006.htm


Kde si našel že se tam nesmí ? Já se to snažil najít a nikde sem nenašel co "nebezpečný" prostor znamená a jak by ses měl chovat , ale možná tedy s obrovskou pravděpodobností sem hledal špatně ... :cry:

Jinak celých 15 let se v tom prostoru likvidovala munice , několikrát sme tam samo byli bud na houbách nebo "objevitelských" výpravách střelnou jámu sme lokalizovali jednu dokonce jen s naházenou nevybuchlou municí jak si to tam pyrotechnik syslil (podruhý byla už munice zlikvidovaná), ted když je téměř všechno zlikvidovaný udělaj tam takovýdle obrovský kolo, nějak mi to připadá tak trošku na hlavu postavený ...

Taky se nám najednou vyskytnul další prostor na Jabloncem sice vysoko ale kua na co ? Když sme žádali vo prostor na vlnu za Ještědem tak to z nějakejch důvodů nešlo ...

_________________
Karel Vladař alias Charlie


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 10:55 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 23. prosinec 2002, 19:24
Příspěvky: 1654
btw ta munice se tam nelikviduje rozhodně každej den tak nevidím důvod proč by ten prostor měl bejt aktivovanej neustále, prostě zas někdo zjednodušil práci a tím zkomplikoval život pár plachtařům ale to přeci nikoho nezajímá. Ten prostor je mimochodem umístěnej v termicky velmi atraktivní lokalitě ...

_________________
Karel Vladař alias Charlie


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 1. leden 2003, 12:28
Příspěvky: 205
Bydliště: Pod Špičákem
V části AIPu ENR, nepamatuji si číslo strany, kde je seznam těch zakázanejch, omezenejch a nebezpečnejch prostorů, je nejen u LK D7 Strážiště napsáno ve sloupci "Doporučená opatření": "Vyhnout se." Takže pánové, nešiřte paniku. Je nám to jen doporučováno.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 11:05 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 23. prosinec 2002, 19:24
Příspěvky: 1654
Honza Šmaha píše:
V části AIPu ENR, nepamatuji si číslo strany, kde je seznam těch zakázanejch, omezenejch a nebezpečnejch prostorů, je nejen u LK D7 Strážiště napsáno ve sloupci "Doporučená opatření": "Vyhnout se." Takže pánové, nešiřte paniku. Je nám to jen doporučováno.


Nikdo nešíří paniku , jen sme se zeptali jak to teda je , já sem jen rozvinul myšlenku že tam 15 let nebylo nic a likvidovalo se a ted tam nejednou je ... Jestli tam nesmíš nebo je jenom doporučený se vyhnout a ty si nám odpověděl :)

_________________
Karel Vladař alias Charlie


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 11:20 
Offline
Vice Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30. prosinec 2002, 11:15
Příspěvky: 1249
Bydliště: LKHD
Honza Šmaha píše:
V části AIPu ENR, nepamatuji si číslo strany, kde je seznam těch zakázanejch, omezenejch a nebezpečnejch prostorů, je nejen u LK D7 Strážiště napsáno ve sloupci "Doporučená opatření": "Vyhnout se." Takže pánové, nešiřte paniku. Je nám to jen doporučováno.


diky Honzo za vysvetleni, jsem rad ze jsem dobre pochopil ;) aneb m***t D7 :)

_________________
Radek Zima, LKHD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: LK D7
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15. červenec 2003, 21:17
Příspěvky: 211
Bydliště: Žďár nad Sázavou + LKPI
Ano, AIP mluví jasně. Ovšem třeba by nebylo od věci zvednout telefon a zavolat na příslušné číslo, třeba se s nimi bude dát domluvit. :?

Taky si nemyslím, že by tam bouchali každý den. :rocket:


Přílohy:
aip.jpg
aip.jpg [ 942.51 KiB | Zobrazeno 83339 krát ]

_________________
Martin
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: LK D7
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 11:36 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 23. prosinec 2002, 19:24
Příspěvky: 1654
Martin Křižovič píše:
Ano, AIP mluví jasně. Ovšem třeba by nebylo od věci zvednout telefon a zavolat na příslušné číslo, třeba se s nimi bude dát domluvit. :?

Taky si nemyslím, že by tam bouchali každý den. :rocket:


No už sem to taky našel no , pravda že sem se asi málo snažil :)

_________________
Karel Vladař alias Charlie


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: D7
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15. červenec 2003, 21:17
Příspěvky: 211
Bydliště: Žďár nad Sázavou + LKPI
Otázka zní na přesný výklad "doporučuje se".

Od "lítej si jak chceš, ale až budeš mít střepinu v zadku tak nebreč a počítej s tím, že ti nic nedá pojišťovna" po případnou diskvalifikaci na závodech kde bude nějaký hodně aktivní rozhodčí.

Prostě lehká buzerace a každý se kreje, včera na ten dotaz na oblast mi přesně řekli: V době aktivace dle AIP se vyhněte, Howgh.

A nebo metoda stokrát nic umořilo osla: Budeme tam prostě volat (z každého AK zvlášť a každý den kdy budeme létat) a ono je to přestane bavit a třeba to aspoň sníží. :wink:

:shock: A nebo to převedou do zakázaných prostorů a bude jasno. 8)

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: D7
PříspěvekNapsal: 15. červen 2006, 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 1. leden 2003, 12:28
Příspěvky: 205
Bydliště: Pod Špičákem
Martin Křižovič píše:
Otázka zní na přesný výklad "doporučuje se".



Šťourej v tom dál a dostaneš nálepku LK D8. :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 382 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz