Počasí         Soutěže 2024: FCC  PP  Fatraglide  JPJ  AZ Cup  PMCR  PMRg/PMCRj  FL   Safari  TCup  PPV  RP   RD  HOP  GGP      CPS On-line     archiv »  SK  Kalendář
Obsah fóra
diskusní fórum
Právě je 27. duben 2024, 07:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 382 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: D7
PříspěvekNapsal: 16. červen 2006, 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15. červenec 2003, 21:17
Příspěvky: 211
Bydliště: Žďár nad Sázavou + LKPI
Za dobrotu na žebrotu :? , V pondělí si ze mě dělal srandu Alda Hájek, že jsem ho dvakrát trefil (né Aldu, tu D7-ku) a ve středu jsem ho líznul zase, tak jsem si jen chtěl ujasnit jestli mám jít po návratu vrátit piloťák, nebo v daném prostoru okamžitě přistát a nechat se dobrovolně zastřelit ostrahou objektu D7. 8) :wink:

Jinak LK D8 můžeme v klidu vyhlásit místo zóny AFIS LKMB, páč je to opravdu nebezpečný prostor. Ohýbaj se tu vrtule u 526-tek (letos už dvě), zavíraj se tu v nevhodnou chvíli podvozky a včera přílitli němci na letecký den a Stearmanem vrazili do Octavie co stála pod věží. :lol: :lol: :lol:

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22. červen 2006, 10:38 
Offline

Registrován: 25. duben 2004, 07:15
Příspěvky: 143
Vídeň 22. června (ČTK) - Součástí rozsáhlých bezpečnostních opatření, která
přijala rakouská strana v době středeční návštěvy amerického prezidenta
George Bushe ve Vídni, bylo i uzavření vzdušného prostoru v okruhu 70
kilometrů kolem rakouské metropole. Jak dnes informuje agentura APA,
největším "narušitelem" tohoto prostoru byl zatím neznámý Čech.
Uzavřený vzdušný prostor byl podle této informace narušen ve středu jen
dvěma větroni, které do něj zahnaly nevyzpytatelné vzdušné proudy, a hlavně
pak malým soukromým motorovým letadlem z České republiky. Jeho pilot se
přes varování pokusil dokonce dvakrát proletět zakázanou zónou při svém
letu k jadranskému pobřeží.
Neznámým ale zřejmě dlouho nezůstane, protože posádce rakouské stíhačky,
která jej nakonec donutila změnit kurz na západ od Vídně, se podle APA
podařilo delikventa vyfotografovat. Až se vrátí domů, bude ho tam už
očekávat trestní oznámení, k němuž bude fotografie přiložena jako důkaz,
napsala APA.
Ostraha uzavřeného vzdušného prostoru, na níž se podílelo téměř 1000
příslušníků rakouské armády, měla k dispozici mimořádné prostředky. Kolem
Vídně i přímo ve městě bylo dodatečně rozmístěno množství menších radarů,
které podle armádních zdrojů byly schopny zachytit ve střeženém prostoru
každý pohybující se předmět větší než holub.
vk šeb
220913 jun 06


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23. červen 2006, 16:40 
Offline

Registrován: 5. červen 2004, 12:47
Příspěvky: 44
Vzdycky kdyz ctu o takove hovadine tak se ptam jestli by to nechtelo podat trestni oznameni na neznameho pachatele ve veci zneuziti pravomoci verejneho cinitele. Kdyz nekdo jen tak z pleziru uzavre vzdusny prostor v okruhu 70 km i PRO VETRONE, jejichz nebezpecnost je z hlediska zneuziti teroristy nulova, tak to podle mne uz znaky vyse uvedeneho trestneho cinu naplnuje. :oops:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24. červen 2006, 05:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 23. březen 2003, 21:49
Příspěvky: 201
Bydliště: Mladá Boleslav
Můžeš říct, že tě tam s tím větroněm zahnaly nevyzpytatelné vzdušné proudy ... :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27. červen 2006, 13:46 
Offline

Registrován: 5. červen 2004, 12:47
Příspěvky: 44
VRýdl píše:
Můžeš říct, že tě tam s tím větroněm zahnaly nevyzpytatelné vzdušné proudy ... :lol:


Fajn, ja si to budu pamatovat az mne nekdy nauctuji start pohotovosti. Ale stejne mne jima vztek kdyz si uvedomim ze kvuli tomu aby se seslo par papalasu, potraslo si rukama a podepsalo par dokumentu ktere uz stejne byly predjednane a pripravene jejich poskokama, udelaji z zivota nekolika milionu lidi z Vidne a okoli na par dni pakarnu! To je zbozsteni panovnika o kterem se nesnilo ani Ludviku 16temu, snad nekde v Egypte nebo Byzanci. :prdel:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Základna USA..
PříspěvekNapsal: 27. červen 2006, 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20. květen 2004, 07:57
Příspěvky: 623
Bydliště: v kabině letadla
Hm, další kroužek na obzoru. Jestli patolízalská vláda v čele s ODS schválí USA raketovou základnu na území CZ, pak se máme na co těšit a zcela nepochybně přibude další "kroužek" - záleží na tom kdepa a jak veliký...nepochybuji, že v rámci bezpečnosti plachtařů a utajení bude alespoň 25NM :?

Uff! Abychom nepotřebovali za chvíli otevřít hranice se sousedy jen proto proto, aby se vůbec dalo létat na přelety!!! :evil:
Samé špatné zprávy. Nemáte někdo dobrou?

P.

_________________
Petr Pánek, Ikarus Gliding Club


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: D7
PříspěvekNapsal: 28. červen 2006, 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 23. březen 2006, 07:56
Příspěvky: 10
Bydliště: LKMB
Martin Křižovič píše:
Jinak LK D8 můžeme v klidu vyhlásit místo zóny AFIS LKMB, páč je to opravdu nebezpečný prostor. Ohýbaj se tu vrtule u 526-tek (letos už dvě), zavíraj se tu v nevhodnou chvíli podvozky a včera přílitli němci na letecký den a Stearmanem vrazili do Octavie co stála pod věží. :lol: :lol: :lol:


Teda dědku ty co nevíš to nevykecáš... :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: D7
PříspěvekNapsal: 28. červen 2006, 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15. červenec 2003, 21:17
Příspěvky: 211
Bydliště: Žďár nad Sázavou + LKPI
Agamemnon píše:
Martin Křižovič píše:
Jinak LK D8 můžeme v klidu vyhlásit místo zóny AFIS LKMB, páč je to opravdu nebezpečný prostor. Ohýbaj se tu vrtule u 526-tek (letos už dvě), zavíraj se tu v nevhodnou chvíli podvozky a včera přílitli němci na letecký den a Stearmanem vrazili do Octavie co stála pod věží. :lol: :lol: :lol:


Teda dědku ty co nevíš to nevykecáš... :D


Jsem myslel, že fóra jsou od toho, aby si lidi sdělovali různé informace. Jak oficiální tak neoficiální. Jinak by tu bylo pěkně mrtvo. :wink:
Navíc výše uvedený návrh na zřízení LK D8 - ATZ LKMB měl a má svůj smysl. Minulý víkend to odnesl model Jaku C-11 na srazu modelářů. Taky prý podvozek :? . Prostě svět je malý a o náhody tu není nouze :D

Jo, a s kým mám vlastně čest?. Staré řecké báje a pověsti jsem snad kdysi četl, ale na reinkarnace nevěřím a dědku mi v mém zralém věku 35-ti let říká jen VLP. :wink: :wink: :wink: :shock:

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Cvičení WHAZZ UP červenec/ srpen 06
PříspěvekNapsal: 29. červen 2006, 08:02 
Offline

Registrován: 13. únor 2006, 21:30
Příspěvky: 163
Zdravím všechny,

včera jsem si po delší přestávce přečetl tuto diskuzi a vzhledem k množství vznikajících dotazů jsem připraven na ně v rámci svých časových možností reagovat.

Jinak dávám ve známost, že dnes vyjde NOTAM o vojenském cvičení popsaném níže.

Jde o pravidelnou akci, která se nás dotýká pouze kruhem o poloměru 12 km kolem Strakonic. Jinak je nad FL 100.

Mrazik

A) Pro cvičení „WHAZZUP“ konané ve dnech 3. a 4. 7. 2006 budou zítra, 29. 6.06, vydány NOTAMy na prostor WHAZZUP a STRAKONICE v níže uvedeném rozsahu:.


1) Prostor WHAZZUP vymezenývodorovně body o souřadnicích:
1. 491853,00N 0133726,00E 5km W Horažďovice
2. 491026,00N 013542,005E Volyně
3. 490718,00N 0140157,00E 3km W Bavorov
4. 491458,00N 0141911,00E Albrechtice n/Vltavou
5. 490312,00N 0143545,00E 4km N Lišov
6. 485459,70N 0140756,75 E Ktíš
7. 485441,63N 0135333,72 E Volary
8. 484952,00N 0134705,00 E 4km SW Stožec
po státní hranici ČR-SRN na severozápad
9. 485803,00N 0133317,00E 6km S Kvilda
10. 491853,00 N 0133726,00 E 5km W Horažďovice

Výškový rozsah: vertikálně: od FL100 do FL220
Časový rozsah: ve dnech: 3. a 4. 7. 2006, denně od 0700 do 1000 UTC a od 1300 do 1500UTC


2) Prostor STRAKONICE vymezený vodorovně:

kružnice o poloměru 12km se středem v bodě o souřadnicích 491518,00N 0135310,00E (Strakonice).

Výškový rozsah: od GND do FL95
Časový rozsah: ve dnech: 3. a 4. 7. 2006, denně od 0700 do 1000 UTC a od 1300 do 1500UTC

V závislosti na provozní situaci může být letová činnost v prostorech povolena po koordinaci s MACC.

Poznámka: Současně s výše uvedenými prostory budou aktivovány rovněž prostory TRA 60 a TRA 68.

B) Prostory pro cvičení WHAZZUP budou ve stejném rozsahu (jak je uvedeno pod bodem A)) publikovány formou NOTAM rovněž ve dnech 15. a 16. 8. 2006


Přílohy:
Obr-WHAZZUP + STRAK.doc [286.5 KiB]
1524 krát
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: K prostorům typu D
PříspěvekNapsal: 29. červen 2006, 08:19 
Offline

Registrován: 13. únor 2006, 21:30
Příspěvky: 163
Jde o prostory, kde hrozí letícímu letadlu potenciální riziko. Používá se zejména u prostorů, u kterých nelze žádným způsobem sledovat provádění nebezpečné činnosti a není možné získat informaci o začátku a konci této činosti.
Když se podíváte na přiložený AIP ENR 5.1, prostor není aktivní trvale.

Forma D, byla tím nejlepším kompromisem, který bylo možné udělat. Původní návrh byl zakázaný prostor H24 ... naštěstí to nedopadlo.

Podle sdělení POLICIE ČR je možný dosah střepin 2 km vertikálně a 4km horizontálně. Nicméně prostor je menší a forma D není zejména pro plachtění problém.

Na závodech Vás za tento prostor nemůže nikdo potrestat, není-li pořadatelem označen jinak.

Můj osobní postoj: klidně bych ten prostor proletěl, stejně jako všechny ostatní typu D, které jsou u nás zřízeny ... ale dívám se, co se pode mnou děje.

Mrazik


Přílohy:
e5-1.pdf [113.21 KiB]
2040 krát
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: AUP a NOTAMy
PříspěvekNapsal: 29. červen 2006, 08:30 
Offline

Registrován: 13. únor 2006, 21:30
Příspěvky: 163
Na stránkách LAA http://www.laacr.cz je odkaz na vizualizaci AUP a NOTAMů.
Zajímavá aplikace, doporučuji používat.

Nicméně je oprávněné namítnout, že tam jsou stejně všechny prostory.
K tomu mohu sdělit, že na posledním ICASM sami zástupci AČR uznali, že jejich kolegové, kteří prostory plánují a vyhlašují to už přehánějí.
To reflektuje stav, kdy máme někdy až 10 NOTAMovaných prostorů pod těmi standardními a v AUP jsou opsány všechny prostory z AIPu.

Zástupce MO přislíbil, že provedou urychlenou revizi tohoto stavu a nařídí základnám, aby přestaly se zavedenou formou.

Dohoda je taková, že když se nepovede zjednat nápravu vnitřními mechanismy uvnitř armády, podá AeČR podnět k prošetření této situace cestou ÚCL.

V praxi jsem otestoval, že k prostorům vyhlášeným NOTAMem, ve kterých probíhají lety OAT, se přistupuje stejně jako k ostatním, tzn. že se během dne aktivují a deaktivují a tak i v době platnosti NOTAMu je možné je proletět na spojení s PRAHA TEREN 123,75 MHz.

Takže létejte a komunikujte.

Mrazik


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Cvičení WHAZZ UP Zrušeno
PříspěvekNapsal: 30. červen 2006, 11:37 
Offline

Registrován: 13. únor 2006, 21:30
Příspěvky: 163
Právě jsem dostal následující potěšitelnou zprávu od zástupce Armády ČR:



From:
Sent: Friday, June 30, 2006 12:36 PM
To: Cc: Tomas Rendla; HUML Miroslav
Subject: ICASM-cvičení WHAZZUP

Dobrý den všem,
oznamuji Vám, že cvičení WHAZZUP plánované na 3. a 4. 7. 06 je z r u š e n o . NOTAMy s publikovanými prostory po toto cvičení budou zrušeny .


Mrazik


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: K prostorům typu D
PříspěvekNapsal: 30. červen 2006, 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 6. leden 2003, 15:34
Příspěvky: 1759
Bydliště: LKMB
Tomáš Rendla píše:
Na závodech Vás za tento prostor nemůže nikdo potrestat, není-li pořadatelem označen jinak.

V propozicích letošního PMČR jsou ovšem nebezpečné prostory generálně zakázány:

• za letu je pilot povinen vyhnout se všem prostorům označeným v aktuální LETECKÉ MAPĚ ICAO jako zakázané a omezené nebo nebezpečné vyjma prostorů, které budou na briefingu pro konkrétní letový den zcela, nebo částečně uvolněny pro využití soutěžícími PMČR 2006

_________________
David Zapletal, AKMB


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 1. červenec 2006, 06:49 
Offline

Registrován: 13. únor 2006, 21:30
Příspěvky: 163
Je to samozřejmě věcí organizátora, jaký přístup zvolí. Na to má svaté právo. Nicméně požádám Pavla Řeřichu o změnu, neboť v případě našich D prostorů je to zbytečné.

M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 1. červenec 2006, 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 27. prosinec 2002, 09:29
Příspěvky: 3459
Já si myslím, že to bude stačit vysvětlit na brifingu, souhlasím s názory ohledně D prostorů.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 1. červenec 2006, 17:17 
Offline

Registrován: 24. květen 2005, 19:37
Příspěvky: 80
Bydliště: LKMK
Nechci si hrát se slovíčky, ale text v propozicích na PMČR o prostorech hovoří "...vyjma prostorů, které budou na briefingu pro konkrétní letový den zcela, nebo částečně uvolněny...".
Takže bych zůstal v klidu a na generální zákazy si počkal až na briefing :D .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Kde se rodí naše problémy
PříspěvekNapsal: 13. červenec 2006, 14:45 
Offline

Registrován: 25. duben 2004, 07:15
Příspěvky: 143
V příloze přikládám článek z L+K 1/2006. Zaujal mě. A nikde jsem o něm nezachytil diskusi. Myslím, že "tam někde" se taky "rodí" naše problémy.

Ahoj
J.Hammer


Přílohy:
Poznámka: L+K 1/06
Navservis.pdf [713.73 KiB]
1808 krát
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. srpen 2006, 07:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 19. říjen 2004, 14:21
Příspěvky: 193
Bydliště: Kunovice
http://zpravy.idnes.cz/protiraketovy-ra ... _domaci_dp

:evil: :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. srpen 2006, 09:48 
Offline

Registrován: 14. únor 2005, 09:10
Příspěvky: 24
Bydliště: Ludgeřovice
To je jen další bouda na lidi. Je přece jedno kde je řídící radar a kde rakety, protože jedno bez druhého nemá význam. Proto se tytéž námitky proti raketám týkají i toho radaru. Nepochybuji o tom, že omezení vzdušného prostoru budou stejně nesmyslná jako všechna ostatní opatření


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. srpen 2006, 09:59 
Offline

Registrován: 21. říjen 2004, 18:25
Příspěvky: 134
Bydliště: Všade a přece nikde
A pokud jsou obavy s utoku proti danemu zarizeni, tak pokud budu chtit toto zarizeni ucinne vyradit z provozu, tak nicim/utocim proti tomu co to ridi, ne ?
A strach s poskozeni citlivych pristroju na palube letadel pri zasahu paprskem - to ma byt jako vtip, ne ? Nebo to bude bojovy laser maskovany jako radar ? Ci co, proboha. Ty lidi nemaj rozum ... :?
Pavel


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 382 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz